vullen van deurlijsten

Iekšdurvju Rāmja Montāža Izmantojot Montāžas Putas

Bēniņi arvien biežāk tiek pielāgoti papildus izmantojamām platībām, tai skaitā dzīvojamajām vajadzībām. Jumta slīpumu veidotā telpa var būt grūti attīstāma, taču tā paver ļoti interesantas iekārtojuma iespējas un veicina mājīgas, noslēgtas atmosfēras radīšanu. Ja gribam šo telpu sadalīt mazākās daļās, piem. divās telpās, tad rezultātā būs nepieciešams ierīkot iekšdurvis sienā starp jauni veidotajam telpām. No šīs pamācības jūs uzzināsit, kā soli pa solim notiek iekšdurvju uzstādīšana.

 

Durvju rāmja uzstādīšana – kā to izdarīt?

1. Nostipriniet durvju rāmi

Ievietojiet un nostipriniet iekšdurvju rāmi saskaņā ar rāmja ražotāja sniegtajiem norādījumiem.

2. Atstarpes starp rāmi un mūri aizpildīšana

Aizpildiet spraugu starp durvju rāmi un sienu ar montāžas putām (attālumam starp punktiem jābūt apmēram 2-3 cm). Šim nolūkam varat izmantot Soudal montāžas putas.

Pirms uzklāšanas uzvelciet cimdus un aizsargbrilles, kā arī sagatavojiet darbam putu kārbu. Pagrieziet skārdenes apakšā esošo pogu pa labi (apmēram 5 apgriezieni), pēc tam kārtīgi samaisiet kannas saturu, enerģiski kratot to apmēram 30 sekundes. Pēc tam uzmanīgi pieskrūvējiet šļūteni uz dozēšanas vārsta. Atcerieties, ka kannas saturs jāizlieto 6 minūšu laikā pēc sastāvdaļu sajaukšanas un sajaukšanas.

Uzklājot SOUDAL montāžas putas, kanna jātur otrādi. Rūpīgi aizpildiet atstarpi starp sienu un durvju rāmi. Putām jābūt vienmērīgi zaļai krāsai. Noslēgtā telpa vienmēr jāaizpilda no apakšas uz augšu tikai daļēji no tās tilpuma, jo putas cietēšanas laikā palielina tilpumu (līdz 100%). Pārmērīgās putas var nogriezt ar asu instrumentu pēc 30 minūtēm no uzklāšanas brīža.

3. Pabeidziet durvju montāžu

Pēc tam, kad putas ir pilnībā izžuvušas, tās pareizi jānogriež līdz ar ar durvju rāmi un jānosedz ar līstēm. Šim nolūkam varat izmantot īpaši izturīgo T-Rex montāžas līmi.
Pēc tam noblīvējiet savienojumu starp rāmi un sienu ar Fix All Flexi, kas apvieno montāžas līmes un hermētiķa priekšrocības. Pēdējais solis ir uzstādīt slēdzeni un durvju rokturi. Tādējādi durvju montāža ir beigusies.

Padomi:

Nesacietējušās putas var noņemt ar Swipex tīrīšanas salvetēm.
Pēc sacietēšanas ar nazi nogrieziet liekās putas.
Putas drīkst izmantot tikai labi vēdināmās vietās.

Tas var būt noderīgi:

Jūs varat viegli pielīmēt līstes pie rāmja ar īpaši izturīgo T-Rex montāžas līmi. T-Rex montāžas līme ir pastiprināta ar sintētiskām šķiedrām, un tai ir lieliska saķere ar lielāko daļu celtniecības pamatņu. T-Rex montāžas līme nesatur šķīdinātājus un ir droša visiem apdares materiāliem. T-Rex montāžas līmju piedāvājumā ir m.in T-Rex instant, kas dramatiski paātrina montāžas darbu veikšanu, un T-Rex bezkrāsainā montāžas līme, kas ir lieliski piemērota visur, kur nepieciešama bezkrāsaina šuve.

Skatiet tehnisko datu lapu un visu pieejamo informāciju par SOUDAL montāžas putu derīguma termiņu, sastāvu un lietošanu produkta lapā.

Prasības

Soudal montāžas putas 750ml

Nazis, Celtniecības nazis, ūdens izsmidzinātājs

Cimdi

Aizsargbrilles

Montāžas ķīļi, līmeņrādis, metramērs, durvju komplekts (durvju rāmis, durvju vērtne eņģes, slēdzene un rokturis)

T-Rex montāžas līme vai Fix All Flexi

Ripzāģis vai finierzāģis